
Köksmontering till hus, lägenhet – och villaägare
Vi har genomfört ett stort antal köksmonteringar till hus, lägenhet – och villaägare under de senaste månaderna.
Många av våra kunder väljer Kvik vilket har gjort oss till lite av experter på just dem installationerna. I samband med monteringen blir det ofta att vi också gör en hel del renoveringsarbete. Lägga nytt golv, riva väggar, byta ut dörrar och dra om el och vs. Allt för att få det till det perfekta köket!
Vad vi också märkt är att inget kök är det andra likt. Ofta kräver varje montering unika lösningar för att vi ska kunna fånga kundens vision och önskemål. Där i ligger utmaningen men det är också det som gör det roligt.
Tidigare nyheter

Digitala och i framkant vad gäller modern teknik
För oss har det under många år varit viktigt att ligga i framkant vad gäller digitala lösningar som underlättar vår arbetsdag.

Att tänka på inför våren & sommaren
Nu när högsäsongen närmar sig delar vi med oss av några tips som är bra att ha i beaktning innan man drar igång nästa renoveringsprojekt.

Vi söker fler snickare
Just nu söker vi fler snickare som vill bli en del av vårt byggteam.