
Ny förskola i Kristianstad
Ytterligare ett modulbygge färdigställt. Denna gången är är det nya lokaler till förskolan Sommarlust.
Under nästa år kommer förskolan Sommarlust i Kristianstad att börja renoveras. För att verksamheten ska kunna fortsätta som vanligt under ombyggnationen har vi precis färdigställt ett omfattande modulbygge.
Vi har haft totalentreprenaden av bygget där vi har satt ihop ca 50 st moduler motsvarande dryga 1300 kvm. Tillhörande detta har vi gjort golvläggning, VVS, El och övrigt montagearbete.
Bygget har gått smidigt och varit effektivt. Nu är allt klar och eleverna kommer kunna flytta in efter jul och nyår, precis enligt tidsplanen!
Tidigare nyheter

Totalrenovering av lägenhet i Malmö
Vi har nu färdigställt en totalrenovering av lägenhet i Malmö. Det har varit ett stort och omfattande arbete men resultatet har blivit riktigt bra.

Tankar om byggbranschen
Vi får ofta frågan om det är rätt att renovera nu eller om man ska vänta. Här delar vi med oss av våra tankar om byggbranschen just nu.

Exklusivt samarbete med Kvik
Vi går in i ett exklusivt samarbete med Kvik och kan erbjuda alla våra kunder 20 % rabatt på hela utbudet från Kvik. Kök, badrum och garderober - du väljer från hela katalogen.